KDO JSME

Jsme manželé, nejlepší přátelé, parťáci, rodiče a hlavně snílci, kteří uskutečnili společný sen.

Od roku 2018 začala naše cesta nejprve vegetariánství a od roku 2019 veganství. Chceme světu ukázat, že veganství není jen hromádka nafintěného, předraženého jídla nebo jak si někteří myslí, pouze nudná zelenina a taky, že tofu může chutnat skvěle. 

Máme rozdělené role podle toho, co nás baví a co dobře umíme. David je rozený číšník a barman, Zuzka zase kulinářka v kuchyni. Skvěle se tak doplňujeme a i tak si navzájem pomáháme. 

Děkujeme všem, kteří nás podporují a těšíme se na vás v našem Bistru269.

ZAČÁTKY A PROČ 269

Název vymyslel David. Bylo to první, co ho napadlo. A co to vlastně je 269?

Symbol rovnosti a svobody pro všechny tvory na tomto světě. Bylo to přesně identifikační označení jednoho telátka z mléčného průmyslu, kterého zachránili v Jižní Americe aktivisté před smrtí.

Prostor, který je teď naším bistrem, býval obecní prodejnou, otevřenou pár dnů v týdnu a pak už tam dlouho nebylo nic než prázdno.  

Jelikož v domě bydlíme, řekli jsme si, že zkusíme zažádat na obci o pronájem prostor a jestli to celé vyjde, tak nám osud přeje. Hledali jsme dlouho, co bychom mohli společně dělat za práci a být spolu, jako rodina.

Vyšlo to a my přeměnili společnými silami ten opuštěný prostor v útulné místo, kde se skvěle najíte, můžete se inspirovat v našem čtecím koutku, prohodit s námi pár slov a nechat děti si pohrát v dětském koutku nebo si koupit něco úžasného v naší mini prodejně.

Původní pulty a regály jsme z větší části dali pánovi do retro muzea v Brně a několik pultů a jeden regál jsme v bistru zrenovovali a dali jim nový život.